Türkiye Dijital Reklam Ajansı

Türkiye Dijital Reklam Ajansı

Dijital Reklam Teknolojileri

Dijital Reklam Teknolojileri ve internet reklamları

Dijital Reklam Teknolojileri günümüzde reklam ve pazarlama için markanızın veya firmanızın olmazsa olmazı konumuna gelmiştir.

Kurumsal bir markaya sahip olan şirketlerin yanı sıra küçük işletmelere ve yeni girişimcilerin online ortamlarda gerçek ya da potansiyel müşterilerini bulmaları için internet reklamcılığı çağın en gelişmiş reklamcılık türlerinden biri oldu.

İnternet reklamları dijital reklam teknolojileriyle birlikte gazete, televizyon, radyo vb. alanlarda yayınlanan reklamlara göre çok daha düşük maliyetlerle daha fazla kişiye ulaşmanızı sağlar. Tabi burada reklamın başarılı olması için klasik yöntemlerden daha çok kreatif fikirlere ihtiyaç vardır.

İnternet reklam seçeneklerimiz

SEM (Arama Motoru Reklamları)
SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)
Banner (Display) Reklamlar.
Sosyal Medya Reklamları (Instagram, Facebook, TikTok vb)
Video Reklamlar
Influencer Pazarlama
Viral Reklam

Arama Motorları Analizi

Arama Motoru Reklamları (SEM):
Arama motorlarında sonuçların yanında “sponsor bağlantı” olarak görüntülenen reklamlardır. Reklam veren kişinin tanımladığı anahtar kelimelerin arama sonuçlarının yanında görüntülenir. Reklam veren reklamının görüntüleneceği bölgeleri ve hangi cihazlar (Masaüstü ve dizüstü bilgisayar, Mobil cihazlar) kullanılarak yapılan aramalarda görüntüleneceğini de kendi belirler.

Reklamının görüntülenmesine süre sınırı da konulabilir. Arama sonuçlarının ilk sayfasında görünmesi %100 garantilidir. Her yapılan aramada farklı reklamlar görüntülenir. Verilen reklam verildikten birkaç dakika sonra görüntülenmeye başlar. Reklamlar tıklanma başına ücretlendirilir.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO):
SEO (Search Engine Optimization), kısaltmasıdır. Arama motorları SEO işlemleri ile web sitelerini daha kolay bir şekilde taraması için yapılan teknik kriter düzenlemelerdir. (Search Engine Optimization) Türkçe de Arama motoru optimizasyonu demektir. SEO Arama motorlarına yönelik yapılan iyileştirme ve optimizasyon çalışmalarıdır. Site içi ve site dışı SEO olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Arama motorlarında yükselmek adına yapılan işlemlerin tamamını kapsamaktadır.

SEO’nun temel amacı, açılımı itibariyle “Arama Motoru Optimizasyonu” yani Arama Motorlarında üst sıralarda listelenmektir. Bu amaç da, sitelerde yer alan bilgi, hizmet veya satışların daha fazla ilgili kitleye ulaştırılmasını sağlamaktır.

E-Mail Reklamcılığı: Kişiler ilgilendikleri konulardaki reklamları takip etmek için mail listelerine kaydolurlar. Bu listelerdeki adreslere reklam mailleri gönderilir. Mail listelerinin güncelliği de çok önemlidir. İyi firmaların verdiği listeler sürekli güncellenen, her an güncel listelerdir. Mail listeleri sektörel, bölgesel, yabancı gibi sınıflandırılmaya tabiidir.

Reklam maillerinin sonunda kişinin isterse listeden çıkması için listeden çıkma linki bulunur.E-Mail reklamcılığının avantajı, reklamın yalnızca ilgilenenlere gösterilmesi, ilgilenmeyenlere boşuna göstererek fazla reklam harcamasını önlemedir. Reklamı yapılan ürün veya hizmetin reklam maillerini okuyanlar tarafından satın alınma olasılığı da yüksektir.

Ancak geri dönüşler arama motoru reklamlarına göre daha azdır. Çünkü daha sınırlı sayıda kişilere görüntülenmektedir.